Kolejowe ABC dla dzieci

kolejkowe abc

Urząd Transportu Kolejowego stawia na nowe technologie w propagowaniu bezpieczeństwa kolejowego wśród dzieci i młodzieży. Ogólnopolska „Kampania Kolejowe ABC” wzbogacona zostanie o grę i aplikację mobilną.

Wrocławskie studio deweloperskie The Dust – Grupa Me & My Friends zajmie się kompleksową realizacją gry symulacyjnej, sterowaną za pomocą pada, oraz aplikacji mobilnej na potrzeby działań edukacyjnych „Kampanii Kolejowe ABC” prowadzonych przez Urząd Transportu Kolejowego.
kolejowe abc
Oba projekty mają wspomóc edukowanie dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych w całej Polsce w kwestiach bezpieczeństwa na terenach kolejowych. W zakresie wdrażania projektu powstanie także film animowany promujący aplikację. Zamówienie przewiduje również opracowanie systemu zarządzania konkursami i rankingami. Wdrożenie tych innowacyjnych rozwiązań w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” planowane jest już na 30 listopada 2018 roku.

Nowe technologie są dzisiaj kluczowe w komunikacji z najmłodszym pokoleniem. Wykorzystywanie gier i aplikacji w kampaniach angażuje uwagę i czas odbiorcy. Poprzez zabawę w grze, w przyjemny i instynktowny sposób dzieci przyswajać będą propagowane przez Urząd Transportu Kolejowego zasady bezpieczeństwa. MÓWI JAKUB WOLFF, CEO GRUPY ME & MY FRIENDS

„Kampania Kolejowe ABC” to 4-letni projekt informacyjno-edukacyjny współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, który ma na celu naukę bezpieczeństwa kolejowego dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
W placówkach w całym kraju przeprowadzone zostaną zajęcia dla ok. 15 000 dzieci, podczas których najmłodsi będą uczyć się, jak zachować bezpieczeństwo na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych. W nauce pomagać im będzie nosorożec Rogatek.
Także za pośrednictwem nowych technologii Urząd Transportu Kolejowego chce w interaktywny sposób bawić i uczyć młodzież, a tym samym propagować prawidłowe zachowania na terenach kolejowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *