Dlaczego warto mieć planer dla ucznia?

Rok szkolny to dla każdego dziecka czas pełen wrażeń. Niektórzy młodzi uczniowie nie mogą się nawet doczekać, aż wakacje dobiegną końca. Wtedy bowiem będą mogli się spotkać ze swoimi kolegami, uczestniczyć w dodatkowych zajęciach i zgłębiać swoją wiedzę.

W natłoku szkolnych obowiązków można jednak zapomnieć o niektórych kwestiach, dlatego warto mieć przydatny gadżet, jakim jest planer dla ucznia.

planer dla ucznia orgaznizer plan lekcji

Czym jest planer?

Planer to wielofunkcyjny gadżet przeznaczony do montażu na szafę albo ścianę. Dzięki niemu życie szkolne każdego ucznia może stać się łatwiejsze, a przede wszystkim bardziej uporządkowane. Możliwość suchego ścierania sprawia, że na planer można nanosić wszelkie potrzebne zmiany.

Co wchodzi w skład planera?

Na planer składa się wielofunkcyjna tablica suchościeralna, która współgra z magnetycznymi piktogramami dostępnymi w kilku unikalnych wzorach. Oprócz tego do planera dołączony jest magnetyczny pisak suchościeralny ze zmazikiem, a także magnetyczny buton do przyczepiania kartek oraz plastry mocujące do planera.

Plan miesięczny

Na tablicy planera znajduje się gotowy do wypełnienia kalendarz pozwalający na rozplanowanie całego miesiąca. Do tablicy dołączony jest również zestaw magnesów z piktogramami, które umożliwiają robienie krótszych i bardziej czytelnych notatek. Tym samym można wpisywać na bieżąco wszystkie sprawdziany, prace klasowe, zajęcia dodatkowe, wycieczki czy wywiadówki. Nie trzeba ograniczać się do zapisywania jedynie kwestii związanych z nauką w szkole – dzięki uniwersalnemu zastosowaniu tablica do miesięcznego planu może posłużyć także do zapisywania urodzin członków rodziny czy najbliższych kolegów albo notowania obowiązków do wykonania w danym dniu.

Plan lekcji

Kolejny obszar znajdujący się na planerze to miejsce przeznaczone na plan lekcji. Dzięki niemu możliwe jest zapewnienie stałego wglądu w ilość i kolejność lekcji w danym dniu, co w połączeniu z obszarem do miesięcznego planowania będzie pozwalało na rozłożenie obowiązków w kolejnych dniach tak, by zdążyć odrobić wszystkie lekcje, nauczyć się na każdy sprawdzian i o niczym nie zapomnieć.

Notatki

Ostatni obszar na planerze to miejsce na notatki. Posłuży do zapisania wszystkich obowiązków na dany dzień, uwag, które nie zmieściły się w miesięcznym planie, słowem – wszelkich istotnych kwestii z życia ucznia.

Planer miesięczny dla ucznia – na powierzchnię magnetyczną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *