Niezbędnik przedszkolaka

niezbędnik przedszkolaka

Pójście do przedszkola wiąże się z koniecznością podjęcia pewnych przygotowań, które sprawią, że ten nowy etap w życiu dziecka przebiegnie znacznie prościej i bez zbędnych nerwów. Jak powinien wyglądać niezbędnik przedszkolaka?

Kapcie do przedszkola

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego przedszkolaka niewątpliwie są kapcie. To właśnie w nich dziecko będzie chodzić w ciągu całego roku i to po kilka godzin dziennie, aż pięć dni w tygodniu. Kapcie muszą więc być bardzo wygodne – dopasowane do stopy dziecka i zdrowe. Podeszwa buta powinna być na tyle twarda, by nie przebiły się przez nią przedmioty znajdujące się na przedszkolnej podłodze takie jak chociażby pineski. Ważne też, by dziecko mogło samodzielnie zakładać i ściągać obuwie i by kapcie dobrze trzymały się stopy. Przed wysłaniem dziecka do przedszkola warto upewnić się, że potrafi ono samo w prawidłowy sposób zakładać swoje kapcie.

Worek przedszkolaka

Worek na kapcie to kolejny element, bez którego dziecko nie może obejść się w przedszkolu. W niektórych przedszkolach kapcie można zostawiać na miejscu, choć zdarza się także, że maluchy zabierają je po południu do domu i przynoszą następnego dnia. W obu tych wypadkach worek na buty będzie niezastąpiony – umożliwi wygodne przenoszenie butów z miejsca na miejsce, jak również wygodne przechowywanie obuwia na terenie przedszkola.

Naklejki na ubrania

Dzieci bardzo łatwo gubią ubrania czy też nawet nieświadomie wymieniają się nimi. Często bywa tak, że małym przedszkolakom jest bez różnicy, czy do domu wrócą w ubraniu swoim czy też swojego kolegi. Właśnie dlatego przydatne okażą się naklejki na ubrania, dzięki którym nie będzie wątpliwości co do tego, do kogo należy dany element odzieży. Oprócz ubrań można podpisać także inne rzeczy takie jak przybory plastyczne, jeśli są wymagane w przedszkolu, jak również worek na buty.

Przybory do mycia zębów

W przedszkolu dzieci uczą się także, jak dbać o higienę, dlatego myją zęby po poszczególnych posiłkach. Każdy przedszkolak w swojej wyprawce powinien więc posiadać szczoteczkę do zębów, pastę oraz kubek, który umożliwi przepłukanie jamy ustnej po wymyciu zębów. Należy pamiętać o regularnym wymienianiu szczoteczki – najlepiej co 3 miesiące.

Ubrania na zmianę

Dzieci w przedszkolu biegają, bawią się, spędzają też czas na dworze, a często biorą również udział w zajęciach plastycznych. Podczas wszystkich tych czynności łatwo się zgrzać czy też pobrudzić, dlatego ważne jest, by w wyprawce przedszkolaka znalazły się również ubrania na zmianę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *