Jak przygotować się na zimowy wyjazd z dzieckiem w góry?

narty do wózka

Wyjazd w góry z dzieckiem to dla rodziców duże wyzwanie, szczególnie zimą. Muszą oni bowiem upewnić się, że wszystkie niezbędne elementy zostały spakowane. Tylko wtedy będzie można zapewnić dziecku komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak więc przygotować się na taki wyjazd?

Narty do wózka

Podczas wyjazdu w góry z dziećmi zimą opady śniegu są praktycznie gwarantowane. W związku z tym trzeba przygotować się na to, że prowadzenie wózka podczas codziennych spacerów będzie znacznie utrudnione. Warto sięgnąć po narty do wózka, na przykład XL-PRO. Tego rodzaju produkt przeznaczony jest do wózków o kołach mających wymiary 24-34 cm. Narty sprawdzają się nawet przy wysokich śniegach i pozwalają na wygodne prowadzenie wózka na spacerach. Również przymocowanie koła do płozy nie nastręcza większych trudności i przebiega bardzo sprawnie – wystarczy użyć paska rzepowego.

Ciepły posiłek

Małe dziecko jest szczególnie podatne na wahania temperatur, w związku z czym niezwykle istotne jest zapewnienie mu zimą ciepłego jedzenia oraz picia. Możliwe jest to dzięki termobutelce Pura Kiki, czyli bezpiecznemu i nowoczesnemu systemowi sztucznego karmienia niemowląt i małych dzieci. Butelka dostosowuje się do sposobu ssania dziecka, dzięki czemu zapewnia mu pełen komfort. Równie użyteczna okazuje się gdy dziecko podrośnie, a jego potrzeby się zmienią. Gadżet pozwala na łatwe przejście z butelki niemowlęcej na kubek niekapek. Produkt ten nadaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów i utrzymuje pożądaną temperaturę do 6 godzin. Taka butelka stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych jej odpowiedników czy bidonów, a największym atutem z pewnością jest ustnik umożliwiający picie bezpośrednio z butelki. Plecak dla dziecka powinien także zawierać termos, w którym znajdzie się ciepły posiłek. Może to być na przykład produkt od marki Thermos, w którym skorzystano z technologii próżniowej. Doskonale sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Dzięki termosowi możliwe jest utrzymanie ciepła jedzenia nawet do 7 godzin, a w przypadku zimnych produktów – zachowanie ich świeżości. Zaletą termosu jest także jego kształt – utwór wlewowy jest na tyle szeroki, by pozwolić na swobodne napełnianie termosu, jak również spożywanie posiłku bezpośrednio z niego. Nakrętka także może pełnić rolę naczynia.

Termobuty

Bardzo dużo ciepła ucieka przez stopy, dlatego ważne jest zadbanie o odpowiednie obuwie. Podczas pobytu w górach w najzimniejszych miesiącach temperatura może być naprawdę niska. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji ze spaceru. Zamiast tego można zaopatrzyć się w termobuty, które zapobiegną marznięciu stópek. Jedną z takich propozycji prezentuje niemiecka marka Playshoes. Buty idealnie sprawdzają się podczas zimowych spacerów, a nawet przy wyjściu na sanki. Wykazują odporność na wiatr i wodę, a ponadto są łatwe w zakładaniu dzięki wygodnym rzepom. Podeszwa antypoślizgowa i elementy odblaskowe gwarantują większe bezpieczeństwo, natomiast miękkość butów sprawia, że dziecko przez cały pobyt na dworze będzie czuć się komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *